Panele fotowoltaiczne marki Q-Cells

Wśród producentów fotowoltaiki z pewnością przodują Azjaci. Ogromne koncerny, które tworzą panele fotowoltaiczne, znajdują się między innymi w Chinach czy Korei Południowej. Okazuje się jednak, że również europejscy producenci mają tutaj coś do powiedzenia. Marka Q-Cells to producent wysokiej jakości paneli w przystępnych cenach, a także paneli klasy premium, znacznie droższych, cieszących się jednak ogromnym uznaniem na całym świecie.

Fotowoltaika z Q-Cells

Marka ma za sobą już ponad 10 lat działania, ponieważ powstała w roku 2009 w Niemczech. Niestety w trakcie funkcjonowania zaliczyła pewne spadki w formie, między innymi tracąc płynność finansową. Pojawiła się konieczność połączenia z innym gigantem, pochodzącym z Azji właśnie. Doszło do tego w roku 2012, kiedy to koreański producent Hanwha przejął podupadającą markę, wraz z całym zapleczem technologicznym, know-how, patentami oraz dwoma zakładami produkcyjnymi. Marka wspierająca z Korei powstała jeszcze w latach 50, dlatego ta fuzja nie wyszła Q-Cells na złe. Dzisiaj firma funkcjonuje już stabilnie, a panele Q-Cells są chętnie wybierane przez inwestorów. Burzliwa historia nie odbiła się zatem na niej dotkliwie, zalicza ona ekspansję i rozwój, stając się między innymi producentem paneli klasy premium. Jej centra badawcze znajdują się w wielu punktach na mapie świata, między innymi w Niemczech, Malezji czy Chinach.

Produkowane panele cieszą się renomą, między innymi ze względu na 25 lat gwarancji na nie, które daje producent. W portfolio znajdują się zarówno panele ekonomiczne, jak też te klasy premium, które wybierane są wtedy, gdy koszty nie grają roli. Podsumowując, marka może stawać w szranki z innymi gigantami z tego rynku. Jeśli chodzi o rozwój technologiczny, to bez wątpienia nie pozostaje w tyle. Co chwilę dostarcza nowe rozwiązania. Nie ma natomiast statusu marki, która rewolucjonizuje ten rynek. Biorąc pod uwagę przygody, które zaliczyła po drodze swojego rozwoju, być może wszystko jeszcze przed nią.

Przewiń do góry