Instalacja fotowoltaiczna w rolnictwie

Stawiaj na uprawę energii z promieni słonecznych i oszczędzaj każdego dnia! Nie obciążaj nadmiernie swojego gospodarstwa kosztami energii elektrycznej!

Zamontuj instalację fotowoltaiczną w swoim gospodarstwie rolnym

Po co tracisz cenny czas na przeglądanie różnych ofert? Postaw na instalację, która będzie produkować prąd w Twoim gospodarstwie rolnym za darmo!
Pomóżcie mi dobrać instalację PV
Zadzwoń i dowiedz się ile możesz zyskać

Co zyskasz inwestując w instalację fotowoltaiczną w gospodarstwie?

Skorzystasz z ulg podatkowych

Stawiając na fotowoltaikę w gospodarstwie rolnym masz możliwość odliczenia od podatku nie tylko samej instalacji, ale również innych wydatków, które wchodzą w zakres jej montażu.

Zaoszczędzisz gotówkę

Instalacja fotowoltaiczna w Twoim gospodarstwie rolnym pozwoli Ci na częściowe uniezależnienie się od dostawcy prądu, a co za tym idzie – ograniczenie wydatków na energię elektryczną. Jest to również zabezpieczenie na gorsze czasy. Zaoszczędzone fundusze możesz przeznaczyć na dalszy rozwój swojego gospodarstwa rolnego.

Zadbasz o środowisko

Instalacja fotowoltaiczna pobiera moc prosto z promieni słonecznych. Korzystając z odnawialnych źródeł energii przyczyniasz się do zredukowania emisji CO2. Twoje dzieci podziękują Ci kiedyś za wybór czystej energii!

Otrzymasz zwrot z inwestycji

Dobrze dobrana instalacja fotowoltaiczna pozwoli Ci na pokrycie niemal całości zapotrzebowania na energię elektryczną przez Twoje gospodarstwo rolne. Będziesz miał możliwość magazynowania energii w sieci i odbieranie jej w okresie, kiedy słońca na niebie będzie zdecydowanie mniej.

Dodatkowe punkty PROW

Stawiając na instalację fotowoltaiczną w swoim gospodarstwie domowym możesz uzyskać dodatkowe 5 punktów przy ocenie wniosków dotacyjnych z PROW.

4 proste kroki dzielące Cię od darmowego prądu

1. Audyt energetyczny​

Zostawiasz nam swoje dane. Umawiamy się na audyt techniczny i przygotowujemy koncepcję oraz ofertę dopasowaną do Twoich oczekiwań.

2. Umowa na instalację fotowoltaiczną​

Przedstawiamy Ci wzór umowy. Otrzymujesz potrzebny czas, aby się z nią zapoznać.

3. Instalacja pod klucz

Dostarczamy sprzęt i montujemy całą instalację. Nie musisz się w to angażować – wszystko robimy bez Twojego udziału.

4. Odbiór i NASZA OPIEKA​

Po montażu składamy dokumenty do OSD i załatwiamy formalności. Od momentu włączenia instalacji możesz cieszyć się ze słonecznej pogody i oszczędności, jakie generuje!

montaż fotowoltaiki

Instalacje fotowoltaiczne w Solarwise

Realizacja nr. 1

Najczęściej zadawane pytania

Fotowoltaika jest technologią produkcji energii elektrycznej. To, co ją charakteryzuje, to fakt, że owa energia pobierana jest z promieniowania słonecznego.
Energia słoneczna, której źródłem jest Słońce, powstaje w wyniku procesu, który zachodzi głęboko wewnątrz gwiazdy i nosi nazwę fuzji jądrowej. Owa energia emitowana jest w postaci promieniowania słonecznego. Jest to ogromne źródło, ponieważ sumaryczna energia docierająca na powierzchnię samej Polski wynosi ok. 1100 kWh(m²*rok). Jest to ekologiczne, odnawialne i niewpływające negatywnie na środowisko źródło elektryczności.

Dzieje się to za pomocą systemu fotowoltaicznego. Instalacja fotowoltaiczna składa się z ogniwa fotowoltaiczne, które, celem zwiększenia ilości wytwarzanej energii, łączy się w moduły fotowoltaiczne. W ogniwach zachodzi zjawisko, dzięki któremu energia ze słońca zostaje przekształcona w prąd stały. W procesie tym światło słoneczne padające na ogniwa jest przez nie absorbowane i przekształcane w prąd stały. Proces ten nosi nazwę procesu fotowoltaicznego.

Podstawowym elementem tworzącym zestaw fotowoltaiczny jest panel słoneczny, który składa się z połączonego szeregu ogniw i to właśnie on jest odpowiedzialny za pozyskiwanie energii ze słońca. Kolejną częścią składową jest inwerter (falownik), który odpowiedzialny jest za zmianę napięcia stałego w zmienne. Dzięki niemu możliwe jest doprowadzenie prądu do gniazd. Niezbędną składową zestawu jest także zabezpieczenie AC/DC. Zabezpieczenia te chronią czułe elementy zestawu przed wyładowaniami elektrycznymi i przepięciami, zapewniając instalacji długą żywotność

Jedynym minusem zimy jest mniejsza ilość godzin, w których panele mogą pobierać energię ze słońca. Niska temperatura nie tylko nie jest przeszkodą, a stanowi ona nawet korzystny czynnik, ponieważ instalacja działa lepiej w niższej temperaturze. Małe warstwy śniegu również nie są przeszkodą do pozyskiwania energii ze słońca.

Istnieją właściwie trzy przypadki, kiedy montowanie zestawu fotowoltaicznego jest niemożliwe lub mija się z celem. Pierwszy z nich to kwestia prawna – brak odpowiedniego stosunku prawnego do nieruchomości uniemożliwia montaż paneli. Drugi przypadek to duże zacienienie interesującego nas obszaru. Ostatnia kwestia to zły stan techniczny dachu.

Panele mogą zostać położone na powierzchni dachu, niezależnie od tego, czy jest to dach płaski, czy skośny. Istnieje możliwość umiejscowienia instalacji na specjalnej podstawie ulokowanej na gruncie. Jedyny czynnik gwarantujący poprawne i efektywne działanie zestawu to brak zacienienia.
Wielkość instalacji uzależniona jest w głównej mierze od zapotrzebowania energetycznego oraz od dostępnej powierzchni. Przyjmuje się jednak, że moc 1 kWp zajmuje powierzchnię ok. 7 m². To wyliczenie dotyczy dachu skośnego, ponieważ w przypadku dachu płaskiego lub instalacji umiejscowionej na gruncie wartość ta uzależniona jest od zastosowanej konstrukcji.
Jedna płyta fotowoltaiczna o powierzchni 1,7 m² waży od 15 do 23 kg. Uwzględnić należy jeszcze ciężar konstrukcji, który uzależniony jest od konkretnych warunków, kąta nachylenia dachu i zastosowanej instalacj
Moduły fotowoltaiczne, dzięki restrykcyjnym normom, które wymuszają poddanie instalacji dokładnym testom, charakteryzują się wyjątkowo niską awaryjnością. Producenci oferują gwarancję na panele fotowoltaiczne trwającą 10-12 lat. Gwarancja na spadek mocy udzielana jest często na 20-25 lat. Czas sprawnego działania paneli co do zasady szacuje się na 25-35 lat.
Koszt instalacji uzależniony jest głównie od zapotrzebowania na moc oraz rodzaju użytych materiałów, a także wielkości całej inwestycji. Z racji dużej ilości zmiennych czynników trudne jest udzielenie konkretnej odpowiedzi. W celu oszacowania kosztów prowadzimy audyt, w wyniku którego określane są potrzeby i tworzony jest kosztorys. W celu zapoznania się ze szczegółami zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.
Uśredniona roczna stopa zwrotu z inwestycji to 13%, co daje ok. 8 lat na zwrócenie poniesionych kosztów. Czas ten może się jednak nieznacznie wydłużyć lub skrócić, w zależności od poziomu zużywanej energii
Zgodnie z ustawą regulującą kwestie energetyki, podmiot będący prosumentem niewykorzystaną energię magazynuje w sieci elektroenergetycznej, skąd może ją odebrać w stosunki 1: 0,8. Podmiot niebędący prosumentem niewykorzystaną energię może odsprzedać do zakładu energetycznego. Dla zrozumienia tych zasad istotne jest wyjaśnienie pojęcia „prosument”. Jest to połączenie wyrazów „producent” i „konsument”, czyli podmiot jednocześnie tworzący i konsumujący dobro lub usługę. Prosument w rozumieniu prawa energetycznego to osoba fizyczna lub prawna, która dokonuje zakupu energii elektrycznej na podstawie umowy kompleksowej, a wytwarzana energia nie stanowi przeważającej działalności gospodarczej. Ponadto prosument wytwarza energię wyłącznie za pomocą odnawialnych źródeł energii i na własne potrzeby oraz jest odbiorcą końcowym.
W tym przypadku jest to również sprawa indywidualna, uzależniona od wielkości i złożoności konstrukcji, jednak średni czas montażu dla 5kW to 2-3 dni.
Nie. Kolektory mają za zadanie przekształcenie energii słonecznej w energię cieplną wykorzystywaną np. do podgrzewania wody. Panele słoneczne przekształcają energię słoneczną w prąd.

REFERENCJE - JESTEŚMY DUMNI Z TAKICH PARTNERÓW - ZOSTAŃ JEDNYM Z NICH​

Instalacje fotowoltaiczne w Twoim gospodarstwie domowym

Pewnie doskonale wiesz, jak ważne dla życia każdego organizmu jest słońce. My za to zdajemy sobie sprawę z rozwoju i automatyzacji rolnictwa, a co za tym idzie – większego zużycia energii elektrycznej w gospodarstwie rolnym. Na całe szczęście możesz mocno ograniczyć swoje wydatki za prąd i być częściowo niezależnym. Wykorzystaj energię ze słońca i wyposaż się w instalację fotowoltaiczną dla gospodarstw rolnych. Fotowoltaika dla rolników to świetna, jednorazowa inwestycja, z której zyski będziesz czerpał przez wiele lat! Eksperci potwierdzają, że ceny prądu będą cały czas rosnąć – po montażu fotowoltaiki w swoim gospodarstwie przez SolarWise nie będziesz musiał się tym martwić! Fotowoltaika w rolnictwie to nie żadne plany, które dopiero będą wcielane w życie – to codzienność, w której możesz sporo zaoszczędzić! Zobacz proponowane zestawy fotowoltaiczne dla rolnictwa i przestań przepłacać za energię elektryczną!
Przewiń do góry