Najnowsze wpisy

Czym jest optymalizator mocy i jak działa?

Czym jest optymalizator mocy i jak działa? Instalacje fotowoltaiczne do wydajnej pracy potrzebują równomiernego dostępu do promieni słońca, który nie powinien być niczym przerwany. Jeśli

Fotowoltaika – gdzie kupić i na co zwrócić uwagę?

Instalację fotowoltaiczną możesz kupić wszędzie: w markecie, na allegro, w hurtowni, u instalatorów oraz w firmach wyspecjalizowanych. Pisanie na naszym blogu byłoby bardzo stronnicze, gdybym ja czytał tekst zachwalający tylko jedno rozwiązanie, w dodatku realizowane przez autora – z pewnością uznałbym to za tandetny content marketing. Jak napisać obiektywnie, będąc jednocześnie zaangażowanym w proces projektowania instalacji PV, montażu, podłączenia, pozyskania finansowania? Słowem – jesteśmy z naszymi klientami na każdym etapie budowy elektrowni i mikroelektrowni fotowoltaicznych. Dlatego pamiętaj, że czytając dalej musisz brać poprawkę na naszą stronniczość. Inwestując kilkadziesiąt, a czasami kilkaset tysięcy w urządzenie produkujące energię elektryczną warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań:
  • Kiedy mi się to zwróci? – wbrew pozorom ważniejszy jest punkt kolejny, o czym mówi niewielu sprzedawców
  • Jak dużo dla użytkownika zarobi instalacja w okresie gwarancyjnym?
  • Co się wydarzy, jeśli producent komponentów zniknie z rynku zanim skończy się gwarancja na instalację?
  • Czy praca na dachu jest bezpieczna? Kto odpowiada za wypadek, który może zdarzyć się na dachu?
  • Czy instalatorzy mają ubezpieczenie OC? Na jaką kwotę? Czy obejmuje ono straty finansowe?
  • Czy podpisując umowę z wykonawcą mam gwarancję przygotowania projektu przez inżyniera, czy też w darmowym programie do projektowania PV obsłużonym przez instalatora posiadającego certyfikat UDT, który każdy może zrobić w ciągu 2 dni?

Pytań jest znacznie więcej, jednak podczas zakupów innych dóbr nie zadajemy ich sobie – nasz umysł dokonuje wyborów na skróty. Kupując samochód mamy od razu skojarzenia z rzetelną marką, synonimem solidności. Mamy też skojarzenia z tandetą, tanim produktem, pozbawionym wielu istotnych cech. Jednak na rynku fotowoltaicznym wybór nie jest łatwy, ponieważ budując swoją pierwszą w życiu instalację nie wiemy, na jaki sprzęt warto postawić, która firma jest bardziej niezawodna od innej. Nie mamy nawet kogo zapytać, bo ilu Twoich znajomych posiada już fotowoltaikę?

Sprawdzaj zatem okres gwarancji produktów, ale nie dotyczący jedynie wybranego parametru, ale gwarancji na wady ukryte. Sprawdź polisę wykonawcy, a także czy weźmie odpowiedzialność za podłączenie Twojej instalacji do sieci energetycznej, aż po montaż licznika dwukierunkowego. Sprawdź historię i doświadczenie, jak długo firma istnieje na rynku, a przede wszystkim spotkaj się z przedstawicielem wykonawcy i podpisz umowę.

Oczywiście opisaliśmy wszystko to, co oferuje Ci SolarWise, bo nie chcemy pisać o tym, czego brakuje innym firmom – nie lubimy negatywów, hejtu, przepychania się na argumenty – kto lepszy. Po prostu poproś o kilka rekomendacji, zadzwoń i spotkaj się z właścicielami instalacji, które wykonała firma budująca instalacje fotowoltaiczne. Jeśli doradca pracuje w niej 3 miesiące – szybko się o tym przekonasz. Jeśli będzie zastanawiał się do kogo może Cię zaprowadzić – to znak, że wielu poleceń nie posiada. W takiej sytuacji po prostu zadzwoń do nas, a dostaniesz wszystko czego potrzeba wymagającym klientom. Tym, którzy jeżdżą porządnymi samochodami.

Sprawdź inne wpisy

Redakcja Solarwise.pl

Redakcja Solarwise.pl

Przewiń do góry