Instalacje fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne montowane na dachach budynków, wykorzystywane do zasilania awaryjnego czy też zasilania różnego rodzaju instalacji (np. w kamperach), są obecnie dosłownie na wyciągnięcie ręki. Zdecydować się można bowiem na instalacje gotowe, w rożnych wariantach, które są dostosowane do rozmaitych potrzeb oraz możliwości finansowych.

W SolarWise możesz wyposażyć się w gotowe instalacje typu standard, comfort i premium, które różnią się od siebie mocą czy dodatkowymi, niezbędnymi w danym przypadku podzespołami. Są to instalacje fotowoltaiczne o mocy 3kw, 5kw, 10kw. Wybór gotowego rozwiązania (jakim jest zestaw solarny) w określonej opcji, w tym mocy, wiąże się z szeregiem zalet. W przypadku takiego zakupu uzyskuje się korzystniejszą cenę (niż w przypadku pojedynczo kompletowanych elementów). Co ważne, znajdujące się w zestawie komponenty są idealnie do siebie dopasowane. Eliminuje to więc problemy ze złym działaniem instalacji. Kupując gotowy zestaw do zasilania (w wybranej wersji), który jest wyposażony w panele fotowoltaiczne, można mieć pewność, że otrzyma się kompletny produkt. Będzie on gotowy do samodzielnej instalacji, bez potrzeby kupowania dodatkowych podzespołów.

Fotowoltaika, czyli własne źródło energii

Gotowe zestawy solarne są bardzo popularne, ponieważ pozwalają na dużą wygodę, a w wielu przypadkach także na samodzielny montaż mini-elektrowni słonecznej przez nabywcę. Nie ma wtedy konieczności dokładnego poznawania przez niego zagadnień fotowoltaiki. Zestawy fotowoltaiczne przygotowane są od razu do montażu i kupuje się je wraz ze schematem (z połączeniem przewodów) i instrukcją. Gotowe panele solarne stają się coraz bardziej powszechne w naszym kraju, ponieważ mogą być wykorzystywane na różne sposoby. Sprawdzają się na przykład u tych osób, które posiadają działkę bez przyłącza do sieci energii elektrycznej. To także sposób do zasilania kampera, przyczepy kempingowej czy też do ładowania akumulatorów w dowolnym systemie solarnym. Jednak to nie wszystko – typowy zestaw solarny, który składa się z: panela słonecznego, regulatora ładowania akumulatora oraz przetwornicy napięcia, jest sposobem na zasilanie niewielkich urządzeń, takich jak: radio, oświetlenie, elektronarzędzia czy pompa wody. Jest to możliwe, ponieważ przy zastosowaniu przetwornicy napięcia uzyskuje się prąd przemienny sinusoidalny (czyli taki jak w gniazdku elektrycznym). Oznacza to, że wszystkie odbiorniki domowe można stosować w miejscach, gdzie nie dysponuje się zasilaniem.
Przewiń do góry

Odkup projekt Solarwise.pl